Jihlavské podzemí už brzy opět ožije návštěvníky

Jihlavské podzemí můžete poprvé po koronavirové pauze navštívit v pondělí 25. května. Foto: Město Jihlava (www.jihlava.cz/podzemi)

JIHLAVA – Po více než dvouměsíční vynucené přestávce otevře v pondělí 25. května pro turisty další zájemce z Vysočiny své brány Jihlavské podzemí. Přístupné budou všechny tři okruhy, tedy společně s historickým podzemím i okruh Alfa – kryt civilní obrany a Jihlavské kolektory. Jako návštěvníci budete muset dodržovat všechna hygienicko-bezpečnostní opatření.

„V květnu začínáme v 9.00 hodin a poslední prohlídka se koná v 16.00 hodin. Od června skočíme hned do prázdninového provozu, který bude trvat do srpna. Otevřeno budeme mít po všechny dny v týdnu od 9.00 do 17.00 hodin. Prohlídky s průvodcem začínají vždy v každou celou hodinu, kromě 13.00 hodiny, kdy máme polední pauzu. V případě zájmu turistů jsme však připraveni otevírací dobu rozšířit,“ uvedla Martina Zachová, provozní prohlídkového okruhu.

Zatímco první dvě trasy jsou otevřené denně, Jihlavské kolektory můžete navštívit pouze v sobotu po předchozí rezervaci v rezervačním systému na webových stránkách www.jihlava.cz/podzemi v sekci pro návštěvníky, rezervační systém se uzavírá vždy ve čtvrtek o půlnoci.

Také v Jihlavském podzemí platí nutná opatření. Samozřejmostí je zakrytí nosu a úst, dezinfekce rukou u vstupu a dodržování bezpečného odstupu. Po každé prohlídce bude podzemí ventilováno. Na polovinu se sníží kapacita návštěvníků okruhu historického podzemí. „Je žádoucí, aby návštěvníci po zakoupení vstupenky čekali na zahájení prohlídky na nádvoří před vstupem do objektu, průvodci si je před každou prohlídkou vyzvednou,“ doplnila Martina Zachová.