Mladá žena v Zábřehu přepadla obchod, důvod je zarážející

Použitá airsoftová zbraň, foto Policie ČR

ZÁBŘEH – K loupežnému přepadení došlo ve středu 20. května dopoledne v Zábřehu, kdy mladá žena vytáhla na muže u pokladny airsoftovou pistoli a chtěla peníze. Prodavač jí odmítl peníze dát, žena tedy schovala pistoli zpět do kabelky a odešla. Policisté ženu zadrželi o několik ulic dál.

Závažného zločinu se dopustila osmadvacetiletá žena ze Zábřežska ve středu 20. května dopoledne. Žena krátce po otevírací době navštívila prodejnu elektra v Zábřehu. Od dveří se vypravila přímo k pokladně, kde se jí prodavač zeptal, s čím jí může pomoci. Místo dotazu na zboží vytáhla žena z kabelky airsoftovou pistoli a opakovaně si řekla o peníze. „Ty jí prodavač ale odmítl vydat se zdůvodněním, že od pokladny nemá klíče a dále se ženě dostalo vysvětlení, že dokud si něco nekoupí a neprojde kasou, tak se pokladna neotevře,“ uvedla policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová. Po tomto vysvětlení žena schovala zbraň zpět do kabelky a z prodejny odešla. To už ale měla v patách pracovníka prodejny, který sledoval její další pohyb a velmi tak usnadnil práci přivolaným policistům, kteří ženu o několik ulic dál zadrželi. Když policisté zjišťovali motiv jejího jednání, řekla jim žena, že se chce nechat zavřít do vězení a vyřešit tak rodinné problémy. Nyní jí hrozí až deset let za mřížemi.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .