Nepozorný sedmiletý cyklista vjel na silnici: Srazil se s osobákem

Ilustrační fotografie

DOMAŽLICKO – Včera v odpoledních hodinách připravil jednapadesátileté řidičce osobního auta Hyundai Atos-Prime nepříjemný šok sedmiletý chlapec, který jel na dětském kole značky Favorit.

Událost se odehrála v obci Starec. Malý cyklista tam náhle vjel na silnici, aniž by se rozhlédl, nedal přednost v jízdě osobnímu autu a řidička tak neměla žádnou šanci zabránit následujícímu střetu. Došlo k lehkému zranění chlapce, který byl převezen na ošetření do Domažlické nemocnice. Požití alkoholu u jednapadesátileté řidičky policisté vyloučili dechovou zkouškou.

Na jízdním kole Favorit vznikla škoda 500 korun, na osobním vozidle 10 tisíc korun. „Při šetření této události policisté zjistili, že chlapec jako cyklista mladší 18 let za jízdy nepoužil ochrannou přílbu a jako dítě mladší 10 let jel na jízdním kole po silnici a veřejně přístupné účelové komunikaci bez dohledu osoby starší 15 let,“ uvedla policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Nošení přilby je v České republice povinné u cyklistů do 18 let. Tato ochrana hlavy je velmi důležitá a i dospělí by bez ní neměli jezdit.