Provoz v Zoo Zlín se vrací k normálu. Otevírá se zámek i pavilony

Při návštěvě tropické haly mohou návštěvníci zahlédnout i tříměsíční mládě lenochoda dvouprstého. Foto: Archiv Zoo Zlín

ZLÍN – Zlínská zoo najíždí od 25. května na běžný režim. Návštěvníkům se otevřou všechny vnitřní pavilony včetně Zátoky rejnoků a tropické haly a od 30. května budou moct lidé zavítat i do zámku, dodržovat se však budou muset platná hygienická opatření. Lidé se také mohou těšit na zvýhodněné elektronické vstupenky.

V pondělí se otevřou pokladny hlavního a sezónního vstupu včetně prodejny zooshopu u sezónního vstupu. Pavilony zoo zpřístupní za dodržení hygienických a bezpečnostních podmínek bez omezení. Jedinou výjimkou bude Zátoka rejnoků. „Vstup k rejnokům umožníme, nebude však možné je pohladit nebo nakrmit. V areálu zoo teď lidé často používají připravenou dezinfekci, kontaminace vody u rejnoků by mohla mít opravdu fatální následky. Věříme, že návštěvníci toto naše opatření pochopí. Chtěli jsme jim dopřát možnost opět rejnoky alespoň uvidět,“ vysvětlil ředitel zoo Roman Horský.

Staňte členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Od pondělí 25. května lidé nemusí mít při pohybu v areálu zahrady roušky. Ochrana dýchacích cest je však stále povinná při návštěvě pavilonů, vnitřních částí restaurací nebo prodejny suvenýrů. Dodržovat se musí i dvoumetrové rozestupy, neplatí už ale omezení týkající se maximálního počtu návštěvníků.

Po šesti týdnech úplného uzavření areálu se zoo znovu otevřela 27. dubna. Všichni doufali, že si do ní návštěvníci opět najdou cestu. „Zájem o návštěvu zahrady nás mile překvapil, proto jsme se rozhodli společně s otevřením vnitřních expozic přijít s další novinkou v rámci návštěvního servisu. Od pondělí 25. května velmi výrazně zvýhodníme cenu elektronických vstupenek. Ve srovnání s osobní vstupenkou zakoupenou v pokladně tak lidé ušetří 30 korun, v případě rodinného vstupného dokonce 80,“ láká ředitel Horský.

Elektronické vstupenky si lidé zakoupí v pohodlí domova, případně i u vstupu do zoo, platit budou po dobu 6 měsíců. Po úhradě platební kartou je zoo okamžitě doručí na e-mail. Při průchodu přes vstupní turniket stačí vstupenku s QR kódem načíst v mobilním telefonu nebo použít její tištěnou formu.