Senior přenášel výbušninu v igelitce. Vybuchla mu v ruce na zastávce. Doma měl další

zdroj: Policie JMK

BRNO – V pátek kolem půl desáté došlo na konečné stanici tramvaje na Staré Osadě mezi tramvajovými ostrůvky k výbuchu. Staršímu muži neočekávaně explodovala v igelitové tašce podomácku vyrobená pyrotechnika.

Jedenašedesátiletý muž, který výbušninu přenášel v tašce, utrpěl devastující zranění ruky. „Dostali jsme informaci, že muži vybuchla skleněná lahev a poranila mu ruku. Na místo jsme vyslali posádku. V ohrožení života muž nebyl, nicméně horní končetinu měl poraněnou velmi těžce. Muže jsme převezli do Fakultní nemocnice u svaté Anny k další péči,“ uvedla mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová. Na poměrně frekventovaném místě nebyl naštěstí nikdo další zraněn. Prostor mezi tramvajovými ostrůvky byl pro chodce uzavřen. Provoz v důležitém dopravním uzlu městské hromadné dopravy nebyl narušen. Pyrotechnici zjišťují, o jakou látku se mohlo jednat. „Jakmile bude možné seniora vyslechnout, budou policisté zjišťovat, jakým způsobem k látce přišel a za jakých okolností k neplánovanému výbuchu došlo,“ sdělil mluvčí policie Bohumil Malášek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Tím ale událost neskončila. Kolem poledne z mužova bydliště policie evakuovala sedm lidí. Následně byla u muže prováděna domovní prohlídka kvůli nálezu nebezpečných látek, které pyrotechnici v průběhu odpoledne převáželi k likvidaci. Odpoledne se lidé mohli do domu vrátit. Až do ukončení celé akce měli záchranáři na místě inspektora provozu připraveného poskytnout první pomoc v případě potřeby.