V pondělí se Přerovanům otevře krytý bazén

PŘEROV – V deset hodin dopoledne se v pondělí 25. května zpřístupní veřejnosti přerovský krytý bazén. Dva měsíce bez návštěvníků i bez vody ještě tento areál za svých dvaačtyřicet let nezažil. V těchto dnech se už oba vnitřní bazény plní vodou, čeká je ohřev na danou teplotu – a přidání chemických přísad.  Návštěvníci, kteří si sem po víkendu přijdou zaplavat, se musejí připravit na povinná omezení.

„Na bazénu, v šatnách i ve sprchách budou muset dodržovat dvoumetrový rozestup a mít na obličeji roušky. Ty si sundají jen ve chvíli, kdy se budou koupat nebo plavat,“ sdělil jednatel společnosti Sportoviště Přerov Jaroslav Hýzl. Najednou může v areálu pobývat 150 lidí, mít skříňky vedle sebe ale není možné, takže každá druhá bude uzamčena. Po všech zákaznících, kteří odejdou, pak bude skříňka vydezinfikována, takže nově příchozí se nemusejí obávat, že by si dávali oblečení do míst, která právě někdo opustil. Prozatím ale nebude fungovat odpočinková wellness část, k dispozici nebude ani pára, ruší se i samostatné plavání pro důchodce. K dispozici tak návštěvníkům zůstává pouze 50 metrový bazén a dětský bazének.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Otevřeno bude v květnu a v červnu od desíti ráno do sedmi večer, v červenci asi do osmi hodin – ale tyto časy jsou předběžné a budou upřesněny na webových stránkách společnosti Sportoviště. „Venkovní areál je zatím uzavřen, ale v příštím týdnu budou zaměstnanci pracovat na vyčištění venkovního – 25 metrů dlouhého – bazénu. A pokud nám bude počasí přát, mohl by být 1. června otevřen, ale zatím bez možnosti vstupu na travnatou plochu,“ doplnil jednatel Hýzl.  Ten zároveň prosí návštěvníky, aby se k sobě chovali ohleduplně a řídili se omezeními, které budou bedlivě hlídat plavčíci.