Ve čtvrtek přibyl na jihu Čech jeden případ nákazy. Pozitivních je 13

ilustrační foto (zdroj pixabay.com)

JIHOČESKÝ KRAJ – Po osmi dnech bez přírůstku během čtvrtka hygienici na jihu Čech zaznamenali jeden nově potvrzený případ nákazy koronavirem SARS-CoV-2. Do statistik ale přibyli také tři nově uzdravení. Počet aktuálně pozitivních osob v kraji je na čísle 13.

Od středečního do čtvrtečního večera vyšetřily laboratoře v regionu dalších 96 vzorků. Pozitivní byl jeden. Jednalo se o mladého muže z Jindřichohradecka, který byl zcela bez příznaků a byl testován v rámci preventivního lékařského vyšetření.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Zdroj nákazy je zatím neznámý a my nyní v rámci depistáže prověřujeme všechny indicie. Lepší zprávou jsou tři nově uzdravení, dva na Českobudějovicku a jeden na Prachaticku, i skutečnost, že znovu klesl i počet karantén,“ uvedla ředitelka Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje Kvetoslava Kotrbová.

Ze stávajících 13 aktivních případů Covid-19 na jihu Čech je jich aktuálně evidováno osm na Prachaticku, po dvou na Táborsku a Jindřichohradecku a jeden na Českobudějovicku. Strakonicko, Českokrumlovsko a Písecko si stále udržují aktuální nulu.