Zažila obě války a celý život zasvětila dětem. Nejstarší obyvatelka Valašského Meziříčí oslavila 103 let

Paní Růžena Malinová s pravnoučaty. Foto: Město Valašské Meziříčí

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Úctyhodných 103 let se v uplynulých dnech dožila nejstarší obyvatelka Valašského Meziříčí, paní Růžena Malinová. Dlouholetá ředitelka zvláštní školy v Rožnově je stále plná života, ráda sleduje vědomostní soutěže a díky pravnoučatům nemá o rozptýlení nouzi.

Paní Růžena se narodila 17. května 1917 ve Valašském Meziříčí v dnešní ulici Příční. Na svět přišla v době Velké války a zažila tak nejen rozpad Rakouska-Uherska, ale i vznik samostatného Československa.

Staňte členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Po vystudování učitelského ústavu, dnešní ZŠ Šafaříkova, zasvětila celý život vzdělávání a péči o děti. Během působení ve škole v Dolní Bečvě poznala svého manžela, se kterým společně vychovala dva syny. Práci s dětmi se pak věnovala i v tehdejší zvláštní škole, dnešní ZŠ Rožnov pod Radhoštěm na Tyršově nábřeží, odkud jako ředitelka odešla do zaslouženého důchodu.

Dnes paní Malinové dělají radost a zároveň se o ni starají vnoučata Ondřej a Jana. O rozptýlení pak nemá nouzi zejména díky pravnoučatům Matyášovi a Viole. „Starší Matyášek je můj velký kamarád, společně slavíme narozeniny i svátky,“ svěřila se paní Malinová. Ráda také sleduje vědomostní pořady v televizi.

Má také zaručený recept na dlouhověkost. „Celý život nepiju, ani nekouřím. To je hodně důležité. Také jsem se od malička pohybovala na čerstvém vzduchu a od útlých dětských let byla v Sokole, už v pěti letech jsem zde hrála divadlo,“ prozradila.

Spolu s vnoučaty a pravnoučaty jí přišel popřát starosta Robert Stržínek s místostarostou Yvonou Wojaczkovou. „I v tak úctyhodném věku je paní Růžena Malinová stále velice vitální, plná pozitivních myšlenek a moc ráda vzpomíná. Pro nás všechny je velkou inspirací. Pevně proto věřím, že se za rok znovu společně sejdeme a budeme jí moci opět pogratulovat,“ sdělil starosta Stržínek.

Popřát jí přišel starosta Robert Stržínek s místostarostou Yvonou Wojaczkovou. Foto: Město Valašské Meziříčí