Jihočeský kraj má 12 lidí s Covid-19. Čtyři okresy jsou bez pozitivního případu

ilustrační foto (zdroj shutterstock)

JIHOČESKÝ KRAJ – Na jihu Čech během víkendu hygienici nezaznamenali znovu žádný nově potvrzený případ nákazy koronavirem SARS-CoV-2. Přibyl jeden uzdravený a tím pádem se počet aktuálně pozitivních osob v kraji snížil na 12. Statistiky také vylepšil další okres, v němž není žádný aktivní případ Covid-19.

Od sobotního do nedělního večera vyšetřily laboratoře v regionu 37 vzorků. Pozitivní nebyl, tak jako v předchozích dnech, opět žádný. „Epidemiologická situace v regionu je klidná, přibyl nám jeden vyléčený pacient na Českobudějovicku. V Jihočeském kraji tak v současné době máme čtyři ze sedmi okresů bez aktivního případu Covid-19,“ uvedla ředitelka Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje Kvetoslava Kotrbová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Ze stávajících 12 aktivních případů na jihu Čech je jich aktuálně evidováno osm na Prachaticku, po dvou na Táborsku a Jindřichohradecku. Strakonicko, Českokrumlovsko, Písecko a nově také už zmíněné Českobudějovicko hlásí aktuální nulu. V Jihočeském kraji se již vyléčilo více než 90 procent všech nakažených, celkově v republice jsou to stále zhruba dvě třetiny.

„Je dobré, že v našem kraji je situace až na ojedinělé nové případy dlouhodobě klidná. Od pondělí ale dochází k dalšímu rozvolnění velkého balíku opatření a rizika přenosu samozřejmě velmi výrazně stoupnou. Věřím, že Jihočeši se budou i nadále chovat tak odpovědně a ohleduplně k druhým jako dosud, to, jak úspěšně náš kraj prochází epidemií, je především jejich zásluha,“ doplnila Kvetoslava Kotrbová.