K vážné nehodě na I/50 u Slavkova přistával vrtulník

zdroj: HZS JMK

VYŠKOV – Pondělí bylo od rána ve znamení vážných dopravních nehod. Nehoda osobního auta a dvou kamionů se stala po půl jedenácté na silnici I/50 na příjezdu od dálnice D1 do Slavkova u Brna.  Vyjely k ní všechny složky Integrovaného záchranného systému včetně vrtulníku. Dva lidé byli vážně zranění.

Podle mluvčí policie Alice Musilové narazil řidič vozidla Škoda Roomster při přejíždění z pravého do levého jízdního pruhu do kamionu, který jel v levém jízdním pruhu. Náraz škodovku odhodil do protisměru, kde se střetla s dalším kamionem. Z osobního vozu museli hasiči vyprostit řidiče osobního vozidla i jeho spolujezdkyni. Oba utrpěli těžká zranění. Poblíž nehody přistál vrtulník s posádkou zdravotní záchranné služby. Hlavní tah I/50 byl téměř hodinu obousměrně uzavřený, pak byl provoz obnoven jedním pruhem kyvadlově. Dopravní policisté na místě nehodu šetřili i odpoledne. „U šestašedesátiletého řidiče osobního vozidla jsme zajistili odběr krve na zjištění přítomnosti alkoholu, neboť jeho zdravotní stav nedovoloval provést dechovou zkoušku,“ uvedla mluvčí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.