Nejprve úřadoval v nočním spoji, poté chtěl skočit z mostu. Nakonec skončil na záchytce

Ilustrační foto.

BRNO – Krušnou noc zažila hlídka městské policie ve Vídeňské ulici. Musela zasahovat u neovladatelného muže, který rušil jízdu autobusem, nadával strážníkům a nakonec se pokusil skočit z mostu.

„Z vozidla linky 91 vykázal řidič po čtvrté hodině ranní cestujícího, který mu znemožňoval v klidu dokončit jízdu. Hned po výstupu se muž pokusil napadnout strážníka, ten jeho výpad odvrátil slzným plynem,“ popisuje tiskový mluvčí Jakub Ghanem. Výtržník se ale nevzdal, začal na hlídku sprostě nadávat a i vyhrožovat. Přivolaní republikoví policisté se snažili o ověření totožnosti, muž však neměl u sebe doklady. V dlouhé chvíli vylezl na zábradlí a pokusil se skočit do Svratky. Strážníci ihned zasáhli, stáhli muže k sobě, a protože se neovládal, spoutali ho. Jelikož měla hlídka strach, že by si mohl ještě nějak ublížit, zavolala k němu zdravotníky. Ti doporučili převoz na záchytnou stanici. Muž se bude zpovídat ze znevážení úřední osoby a rušení nočního klidu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.