Sašu Rašilova přepadli a zbili dva maskovaní zakuklenci do krve!

Takhle ho neznáte! Zmlácený a nešťastný Rašilov se z bitky dával dohromady čtrnáct dní. Rozbité čelo i nos byl výsledek napadení dvěma maskovanými nabouchanci. Naštěstí jen v seriálu Modrý kód.  Aby výsledek bitky vypadal co nejvěrohodněji, nechal si herec pořádně naložit…„Ciferník“ mu v maskérně rozbili za necelou půlhodinu, na place ho ale trápili ještě o něco déle. A to doslova. 

Maskéři seriálu Modrý kód se tentokrát pořádně vyřádili na herci Sašovi Rašilovovi.  Coby MUDr. Michal Tomášek se Saša Rašilov dostal do vyloučené rubavské čtvrti, zvané „Ronďák“. Netušil, že ho jeho výlety do nebezpečné čtvrti dostanou do ohrožení života! Stal se totiž obětí brutálního napadení. Roztržené čelo, zbitý a okradený, to byly následky, se kterými nepočítal… I když velkou část práce na dobrém výsledku odvedli maskéři, s kůží na trh šel herec i sám. „Byl to nerovný zápas, dva profesionálové, a já, který se neumí prát. Ty zakuklence hráli dva kaskadéři. Scénu jsme nazkoušeli, některé údery jsou simulované, ale chtěl jsem, aby to vypadalo co nejvěrohodněji, sem tam jsem tedy nějakou i schytal. Ale samozřejmě tak, abych byl schopný odehrát další obrazy,“ vzpomíná na natáčení rvačky Rašilov.

V maskérně si poseděl několik dní. Scénář byl nemilosrdný: roztržené čelo a rozbitý nos. Následky nerovné bitky herci maskéři na place museli vyrábět hned několikrát. Natáčení jednoho dílu je totiž rozvržené do dvou týdnů, během kterých mu vyráběli různé fáze hojení rány. „Já mám tahle natáčení rád. Pro nás, kteří většinu seriálu točíme v ateliérech, jsou reálná prostředí vždycky vzrušující. I když je to samozřejmě mnohem méně komfortní a technicky mnohem náročnější. Ateliér je nasvícený, všude ticho, klid, žádná zdržení. Tohle jsme točili v reálném paneláku, kde musíte zastavit klapku pokaždé, když někdo pustí vysavač nebo zapne nahlas televizi,“ vypráví Saša Rašilov, který během natáčení této scény netušil, že je nadlouho jednou z jeho posledních. Natočil ji na konci února. O týden později se natáčení Modrého kódu kvůli koronaviru na dva měsíce zastavilo.

Modrý kód sledujte každé pondělí a středu na Primě!