V Dole Darkov se kvůli koronaviru zastavila těžba

Foto: OKD, Důl Darkov

KARVINSKO – Vážnost epidemiologické situace v Dole Darkov způsobila, že se zde aktuálně přestalo těžit. Během jednotlivých směn zde zajišťuje nejnutnější provoz pouhých sto padesát zaměstnanců.

„Těžba na Dole Darkov je v tuto chvíli přerušena. Koronavirus ve spojení s velmi nízkými cenami uhlí nás dostal do velmi složité situace. Situaci aktivně řešíme a věříme, že náš akcionář nenechá lidi v OKD na holičkách,“ řekla předsedkyně představenstva OKD Vanda Staňková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Provoz Dolu Darkov je v současné době omezen na bezpečnostní minimum. „V podzemí se pohybuje sto padesát zaměstnanců, kteří zajišťují bezpečný chod dolu,“ sdělil ředitel provozu OKD David Hájek. Provoz takto běží od pátku a do podniku jsou vpouštěni jen zaměstnanci, kteří prošli testováním na koronavirus s negativním výsledkem.

V pátek hygienici podle plánu otestovali v Dole Darkov tři sta zaměstnanců, v sobotu dalších devět set a v neděli se podařilo otestovat více než čtyři sta lidí.  Na dnešek je v plánu otestování poslední stovky. Minulý týden hejtman kraje Ivo Vondrák zvažoval vyhlášení krajského stavu ohrožení v případě, že výsledek testování v Dole Darkov bude vážný. Dnes v poledne zasedá k tématu krizový štáb Moravskoslezského kraje, kde se o epidemiologické situaci na Karvinsku a dalších krocích, s dopadem na celý kraj, rozhodne.