VIDEO: Zlodějíček vykradl za týden 15 zahradních chatek na Veselsku. Teď spadla klec

zdroj: Policie JMK

HODONÍN – Veselští policisté zadrželi a obvinili pětadvacetiletého muže, který v posledních dnech působil škody místním chatařům a zahrádkářům. Během týdne postupně vykrádal náhodně vytipované zahradní chatky v katastrálním území města Veselí nad Moravou.

Mladík se pokoušel vloupávat do zahradních chatek, oplocení mu v tom nezabránilo. „V případech, kdy se mu to podařilo, tak v chatce přespal, využil nechtěné pohostinnosti majitelů, snědl jim potraviny, a místo opět ráno opustil. Kromě toho na zahrádkách a v chatkách kradl věci, které ho něčím zaujaly, nebo které mohl snadno zpeněžit. Majitelům napáchal škody za tisíce korun,“ uvedl policejní mluvčí Petr Zámečník. Za týden tak vykradl 15 chatek. Před pár dny ale zlodějíčka na základě získaných poznatků a popisu vypátrali místní policisté. Při prohlídce u něj dokonce našli některé z ukradených věcí. „Po procesních úkonech mu policejní komisař sdělil obvinění z trestných činů Krádeže, Poškození cizí věci a Porušování domovní svobody. Pokud jej soud shledá vinným, tak protože se skutků dopustil v době nouzového stavu, hrozí  mu až osmileté vězení,“ dodal Zámečník.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.