Vysočinu zasáhly přívalové deště a silný vítr, hasiči měli náročný víkend

Objem vody z přívalových dešťů kanalizace nestíhaly pobírat. Foto: ilustrační/Světlá nad Sázavou/Michal Mašek

VYSOČINA – Na padesátku zásahů mají za sebou po víkendu hasiči z Vysočiny. V sobotu odpoledne zasáhly Vysočinu přívalové deště a v neděli se přidal silný vítr. Hasiči proto čistili ucpané kanalizace, odčerpávali vodu ze silnic i ze sklepů a odstraňovali popadané stromy.

V sobotu odpoledne přívalový déšť zasáhl například Světlou nad Sázavou, Pelhřimov, Želiv, Telč i Jihlavu. Hasiči pročišťovali ucpanou kanalizaci v ulici Zahrádecká ve Světlé, v ulici Pražská v Pelhřimově a také v Želivi na Pelhřimovsku. V Jihlavě odčerpávali vodu v ulici Vrchlického a bahno a kamení ze silnice odstraňovali v Přísece u Jihlavy. Sobotní pohotovost hasičům skončila kolem 23.00 hodiny, kdy ještě odstraňovali strom ze silnice v Komárovicích nedaleko Brtnice.

V neděli dopoledne pak s úklidem po náročném počasí pokračovali a ještě absolvovali dalších dvacet zásahů, odpoledne a v podvečer spojených se silným větrem a popadanými stromy.

Čeká nás deštivý týden

Pondělí je na Vysočině ve znamení proměnlivé, převážně velké oblačnosti a přeháněk, ojediněle se může ještě objevit také bouřka a večer mají srážky ubývat. Odpolední teploty dosáhnou maximálně 15 °C. Úterní počasí bude na Vysočině velmi podobné tomu pondělnímu, ve středu už by se mohlo mezi mraky objevit slunce a oteplí se na maximálně 18 °C, ve čtvrtek se však vrátí oblačno až zataženo a déšť nebo přeháňky na většině území Vysočiny. Během odpoledne se má postupně obloha proměnit na polojasnou a přeháňky už by se měly objevovat jen ojediněle. Nejvyšší denní teploty dosáhnou 17 °C.