Zákaz návštěv v ostravských nemocnicích a pobytových službách

Foto: MMO, Městská nemocnice Ostrava-Fifejdy

OSTRAVA – Ačkoliv se dnešním dnem v České republice uvolňuje velké množství zákazů, které museli lidé dodržovat kvůli koronaviru, v Moravskoslezském kraji ústup omezení není tak rychlý. Může za to situace v Dole Darkov na Karvinsku, kde se za posledních deset dní enormně šíří nákaza Covidem-19. Proto v kraji nadále platí zákaz návštěv například v nemocnicích.

Dnes před polednem zasedne na Krajském úřadě krizový štáb, který se bude hlavně zabývat nepříznivým vývojem epidemiologické situace v Dole Darkov. „Kvůli epidemiologické situaci v dole společnosti OKD jsou pozastaveny návštěvy ve všech pobytových zařízeních v sociálních a zdravotních službách, jejichž zřizovatelem je statutární město Ostrava,“ sdělila dnes mluvčí Ostravského magistrátu Andrea Vojkovská.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Návštěvy jsou pozastaveny v těchto zařízeních, které Město Ostrava spravuje:

Domov Čujkovova, Domov pro seniory Iris, Domov pro seniory Kamenec, Domov Korýtko, Domov Magnolie, Domov Slunečnice Ostrava, Domov Sluníčko, Domov Slunovrat. Dále Vás na návštěvu nepustí ani v centru Čtyřlístek, Dětském centru Domeček, Odlehčovací službě Slezská Ostrava, Moravská Ostrava a Přívoz, Městské nemocnici Ostrava, Domě sociálních služeb při Městské nemocnici Ostrava a Léčebně dlouhodobě nemocných v Radvanicích.