Zdrogovaný řidič tančil uprostřed křižovatky

ilustrační foto (zdroj Novinykraje.cz / foto Tomáš Branda)

HRADEC KRÁLOVÉ – Policisté museli zpacifikovat řidiče, který svou jízdou ohrožoval ostatní účastníky provozu a chodce. Jezdil v protisměru i po trávě. Když mu strážníci zahradili cestu, vystoupil z auta a začal tancovat.

V úterý 12. května okolo druhé hodiny odpoledne volala žena na policii, že ji ohrozil řidič osobního vozu značky VW Passat. Ten jel ve směru od Vysoké nad Labem ke Štefánikově ulici vysokou rychlostí, kličkoval mezi vozidly, jel v protisměru, dokonce i po trávníku. Policisté ho objevili na frekventované křižovatce u obchodního centra Futurum a okamžitě mu zahradili cestu. Třiadvacetiletý mladík z vozu vyskočil a začal uprostřed křižovatky tancovat. Dechová zkouška dopadla sice negativně, ale ukázalo se, že muž je pod vlivem drog, konkrétně marihuany. Muž skončil na záchytné stanici a jeho vozidlo muselo být odtaženo, protože bylo silně poškozené.

Při dalším šetření se zjistilo, že během své jízdy výtržník nezpůsobil kupodivu žádné škody ani zranění. „Policisté incident zaevidovali jako přestupek, který po prošetření předají příslušnému správnímu úřadu, kde již před 3,5 lety mají zaznamenaný jeho obdobný přestupek, za který obdržel roční zákaz řízení všech motorových vozidel a několikatisícovou pokutu,“ říká policejní tisková mluvčí Iva Kormošová.