Zklamání pro Brňany: Stavba Velký městský okruh – Žabovřeská II. etapa letos nezačne

zdroj: ŘSD

BRNO – Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Petr Rafaj potvrdil ve středu rozhodnutí svých úředníků, kteří v únoru zakázku s názvem Velký městský okruh Žabovřeská – II. etapa zrušili.

Jak sdělil mluvčí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Martin Švanda, předseda úřadu zamítl podaný rozklad Ředitelství silnic a dálnic ve všech bodech a potvrdil rozhodnutí první instance. Rozhodnutí je pravomocné, čímž se termín zahájení stavby v letošním roce stal nereálným. Důvodem pro zrušení je podle úřadu nadbytečný požadavek na doložení oprávnění ke zkouškám elektrických zařízení. Podle původních plánů měly práce začít v dubnu. Stavba zahrnuje přeložení tramvajové tratě do tunelu pod Wilsonovým lesem, což umožní rozšířit stávající dvoupruhovou silnici na směrově rozdělenou čtyřpruhovou komunikaci. Velký městský okruh je jedním ze strategických projektů města. Na Žabovřeské je dlouhodobým cílem odstranit dopravní špunt, který způsobuje dlouhé kolony.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

zdroj: ŘSD
zdroj: ŘSD