Zloděj v Brodě sebral dělníkům nářadí ze stavby

Ilustrační foto

UHERSKÝ BROD – Staveniště v Uherském Brodě se začátkem víkendu stalo cílem neznámého zloděje. Vloupal se do několika buněk a kontejnerů a odnesl si nářadí za padesát tisíc. Krádež nyní vyšetřuje policie.

Zloděj se na staveniště dostal v noci z pátku na sobotu. „Vloupal se tam do tří stavebních buněk a dvou plechových kontejnerů, ze kterých odcizil pracovní nářadí v hodnotě za bezmála padesát tisíc korun. Další škodu majitelům způsobil tím, že vypáčil zámky na dveřích buněk a odstranil visací zámky z kontejnerů. Tato škoda byla vyčíslena na částku tři tisíce korun,“ popsala policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Staňte členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Vloupání zjistil v sobotu ráno jeden ze zaměstnanců společnosti a ihned o tom informoval stavbyvedoucího. Ten pak upozornil policii.

Krádeží se nyní zabývají uherskobrodští policisté. „Pachateli za tento trestný čin hrozí až dva roky vězení,“ dodala Kyšnerová.