Situace okolo Covid-19 je na jihu Čech stabilní. Pozitivních je 11 lidí

ilustrační foto (zdroj pixabay.com)

JIHOČESKÝ KRAJ – Ani během dvou posledních dnů nezaznamenali hygienici na jihu Čech znovu žádný nově potvrzený případ nákazy koronavirem SARS-CoV-2. Počet aktuálně pozitivních osob v kraji je 11.

Od pondělního do úterního večera vyšetřily laboratoře v regionu 120 vzorků. Pozitivní nebyl žádný z nich. „Máme tedy jedenáct osob, které čekají na to, až jim test opakovaně potvrdí, že jsou neinfekční. Důležité je, že všichni jsou v domácí izolaci a nikdo z nich nepotřebuje nemocniční lékařskou péči,“ uvedla ředitelka Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje Kvetoslava Kotrbová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Ze stávajících 11 aktivních případů Covid-19 na jihu Čech je jich aktuálně evidováno sedm na Prachaticku a po dvou na Táborsku a Jindřichohradecku. Strakonicko, Českokrumlovsko, Písecko a Českobudějovicko hlásí aktuální nulu.

Příznivá epidemiologická situace v kraji nyní umožňuje hygienikům částečný návrat k „běžné“ kontrolní činnosti. „V souvislosti s prevencí šíření onemocnění Covid-19 a dalším výrazným rozvolněním protiepidemických opatření bude naše pozornost ve zvýšené míře směřovat na zařízení a prostory, kde lze předpokládat zvýšené riziko přenosu, například ubytovny, “ doplnila ředitelka.