Cukrárna v Kašavě zavřela kvůli koronaviru. Brigádnice měla pozitivní test

Ilustrační foto

ZLÍNSKO – Na doporučení Krajské hygienické stanice ve Zlíně musela rodinná cukrárna u Šarmanů v Kašavě na Zlínsku uzavřít výrobnu. Koronavirus se tu potvrdil u jedné z brigádnic. Testy zbylých zaměstnanců dopadly negativně.

Důvodem k uzavření byl krátkodobý pobyt jedné z brigádnic ve výrobně. „Tato brigádnice byla posléze pozitivně testována na přítomnost koronaviru SAR-CoV-2, původcem je její rodinný příslušník. Po dohodě s Krajskou hygienickou stanicí jsme výrobnu uzavřeli, nadále jsme však mohli provozovat cukrárnu jako takovou. Přesto jsme se jako rodina rozhodli uzavřít celý komplex a v nejbližších 10 dnech budeme provádět systematickou desinfekci všech provozních a obslužných prostor,“ informovali majitelé na sociálních sítích.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Všichni zaměstnanci a rodinní příslušníci se nahlásili na odběrové místo u zlínské nemocnice a byly jim provedeny odběry. „Jsme velmi rádi, že Vám můžeme oznámit, že testy byly u všech negativní,“ potvrdili majitelé.

Ve Zlínském kraji se koronavirus doposud potvrdil u 367 obyvatel. Na Zlínsku bylo zjištěno 140 případů, přičemž 87 pacientů nemoc překonalo.