Rychlejší opravy veřejného osvětlení? Praha má nové výjezdové středisko

Zdroj: praha.eu

PRAHA – O veřejné osvětlení, věžní a veřejné hodiny, ale také o osvětlení památek a kamerový systém se v Praze stará městská společnost Technologie hlavního města Prahy. Nyní má další výjezdové středisko, které umožní rychlejší reakci a řešení závad.

Nové výjezdové středisko se nachází v Michli. Disponuje veškerým vybavením pro správu a údržbu městských technologií. „Naší prioritou je především zlepšovat stav pražských technologií a rychle zachytit případné havarijní stavy,“ uvedl předseda představenstva THMP Tomáš Jílek. Tato městská společnost funguje již dva roky a má zhruba dvě stě zaměstnanců, kteří se starají o veřejné osvětlení, hodiny a nově také o městský kamerový systém.

Spojení správy všech těchto technologií pod křídla jedné městské společnosti má několik výhod. Zejména se ušetří prostředky. Rovněž je to efektivnější z hlediska nasazení techniky a pracovníků. Jedna posádka a plošina může stejně tak dobře opravit veřejné osvětlení, jako kamery, či hodiny a výhledově i telemetrické jednotky.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Nově otevřené výjezdové středisko v Ohradní ulici je vybaveno dostatečnými skladovacími kapacitami, místem pro terénní pracovníky, elektrotechniky a další specialisty. Výhledově se počítá s tím, že tento objekt využije i Technická správa komunikací. Díky otevření střediska je lépe pokryta Praha. „Zkracuje se časový dojezd k poruchám, zvyšujeme prostorovou kapacitu a spoříme přejezdové kilometry,“ uvedl radní hlavního města Prahy pro oblast majetku Jan Chabr.