Zlodějka chtěla ujet na ukradeném kole. Lidé jí nedali šanci

Ilustrační foto

LUHAČOVICE – Pokus o krádež jízdního kola skončil pro šestatřicetiletou zlodějku fiaskem. Útěk jí překazili kolemjdoucí, kteří ji dohonili a hlídali do příjezdu policie. Ženě teď hrozí dva roky za mřížemi.

Ve středu odpoledne se chlapec vydal na trénink na tenisové kurty v Luhačovicích. „V jeho průběhu si trenér všiml, že někdo lomcuje s jízdním kolem, kterým chlapec na trénink přijel. Zanedlouho se osobě skutečně podařilo uvolnit kolo, které bylo připevněné k pletivu, nasedla na něj a odjížděla,“ uvedla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Trenér začal křičet, ať ji někdo chytí, a vydal se ženu pronásledovat. „Zlodějka právě projížděla po mostě, na němž stáli další lidé. Jeden z nich chtěl ženu na jízdním kole zachytit, ta upadla a utíkala dál. Vzápětí ji však dostihl trenér a společně s ostatními jí zabránil v odchodu a hlídal ji až do příjezdu policistů,“ popsala Kozumplíková.

Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání krádeže, za což si může zlodějka pobýt až dva roky ve vězení. „Šestatřicetiletá žena, která má krádež na svědomí, ovšem po události skončila v péči záchranářů, protože se chovala iracionálně, zmateně a nebyla schopná k události nic konkrétního uvést,“ dodala Kozumplíková.