Děti ve Valašském Meziříčí o svůj den nepřijdou. Slavit budou hned na několika akcích

Ilustrační foto

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Den dětí ve Valašském Meziříčí se letos odehraje zcela netradičně. Kvůli koronavirovým opatřením čeká nejmenší obyvatele města hned několik akcí rozprostřených do více dní. Mimořádně se pro ně otevře i Vrtule.

V neděli 31. května čeká děti v Kině Valmez promítání pohádky Ledové království 2 a v pondělí animovaný film Frčíme. V neděli 7. června ve tři pak začne Odpoledne pro nejmenší děti s účastí balónkového klauna a Divadla Kejkle s pohádkou O kůzlátkách. „Počet návštěvníků bude omezen na 300 osob, abychom dodrželi platná hygienická a další nařízení. Akce bude volně přístupná a doplní ji výstava Svět kostiček LEGO v Muzejním a galerijním centru,“ zve ředitel Kulturního zařízení města Valašského Meziříčí Roman Štěrba.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Specialitu nejen pro děti připravilo Středisko volného času Domeček. Celý červen bude ve městě a blízkém okolí probíhat Slovní.Domeček.hra pro širokou veřejnost. „Účastníci pomocí mobilní aplikace, do níž zadají tři vyluštěná slova, získají polohu dalšího úkolu a na deset nejrychlejších čeká odměna. Pravidla a bližší instrukce naleznou zájemci na facebookové stránce Domeček Valašské Meziříčí,“ láká ředitel SVČ Domeček Jiří Pernický. Otevřeno je tu také Muzeum Valašských strašidel a to od pondělí do pátku v čase 9.00 – 12.00 a 13.00 – 16.00, o víkendech po telefonické domluvě.

V Městské knihovně Valašské Meziříčí se děti dozvědí, jak žili naši pradědové a prababičky. V pondělí 1. června a ve středu 3. srpna od půl druhé se v rámci Týdne pro děti vypraví do světa a naučí se řemeslu. „V úterý 2. června a čtvrtek 4. června se pak celé odpoledne společnými silami zapojíme do zkrášlování terasy dětského oddělení zelení, bylinkami, letničkami a dalšími rostlinami. Doneste si své sazeničky a květináč, zeminu dodáme. Přijďte nám pomoci.  A pak se celé léto o naše dílo budeme společně starat,“ láká ředitelka knihovny Zdeňka Smahlová.

V pondělí 1. června se mimořádně otevře oblíbená Vrtule – svět her a poznání. Přijít můžete od dvou do šesti.