Festival rekordů letos nahradí akce Rekordy v karanténě

Do síně slávy uvedou v Pelhřimově například běžkyni Jarmilu Kratochvílovou. Foto: Agentura Dobrý den

PELHŘIMOV, VYSOČINA – Tradičně o druhém červnovém víkendu hostí Pelhřimov největší akci svého druhu v Evropě festival Pelhřimov – město rekordů. Vzhledem k pandemii koronaviru a k přijatým vládním opatřením organizátoři akci přesunuli na rok 2021. Své fanoušky ale nechtějí zklamat a připravili náhradní program podle aktuálních možností – Rekordy v karanténě.

„Nechtěli jsme úplně zahodit investované penzum práce a také v zájmu zachování tradice a očekávání řady příznivců českých NEJ… letos tradiční pelhřimovské rekordy připomene akce Rekordy v karanténě,“ vysvětluje za organizační tým Miroslav Marek z pelhřimovské Agentury Dobrý den.

V prostorách zahrady Muzea rekordů a kuriozit vznikne velká venkovní retrospektivní výstava s názvem 30 let pelhřimovských rekordů, kterou budete moci vidět od 9. do 14. června. Každý den tady také proběhne jeden unikátní pokus o zápis do České knihy rekordů. „Jde o to nejlepší a současně v aktuálních podmínkách také realizovatelné z programu, který byl původně připravený na festival,“ svěřil Miroslav Marek.
Pokud se nedostanete přímo do Pelhřimova, nemusíte zoufat. Akci Rekordy v karanténě budou totiž organizátoři přenášet na internet, a tak budete moci pokusy o české rekordy vidět na dálku. V Pelhřimově – městě rekordů se tak i letos představí minimálně sedm špičkových rekordmanů, například silák René Golem Richter, otužilecký rekordman Muž v ledu, nejrychlejší karikaturista nebo legendární průkopník kulturistiky v ČR.

Ani majitelé výročních cen Rekordman roku z deseti kategorií nepřijdou o své a také síň slávy Muzea rekordů a kuriozit se rozšíří o plánované osobnosti. „Do síně slávy uvedeme například běžkyni Jarmilu Kratochvílovou nebo pana Jiřího Suchého, nejdéle hrajícího herce, zpěváka, autora 125 her, ředitele, skladatele, textaře a režiséra vlastního autorského divadla,“ prozradil Miroslav Marek.