Rekonstrukce centra se protahuje, radnice připravuje nové výběrové řízení

Rekonstrukce. Ilustrační foto: K. Bílková.

KOPŘIVNICE – Rekonstrukce centra města se protahuje z důvodu námitek konkurenční společnosti vůči vítězi původního zadávacího řízení. Původně rekonstrukci centra měly provést firmy Geosan a Zlínstav.

Námitky vůči výběru vítěze podala konkurenční společnost Firesta, které se nelíbí především nízká cena zpracování a nedostatečné povinné reference vítězů. Rada rozhodla o zrušení současného výběrového řízení jakožto celku.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Všechny námitky jsme důkladně prověřili. Zatímco v oblasti ceny 114 milionů korun jsme měli dostatek argumentů proto, abychom námitky odmítli, v případě referencí se ukázalo, že sdružení firem, které jsme vybrali, opravdu pochybilo. Bohužel nastávají situace, které coby zadavatel výběrového řízení nejsme schopni ovlivnit, ale pouze se s nimi vyrovnat s vědomím řádného hospodáře,“ dodává starosta města Miroslav Kopečný.

Město mělo možnost vybrat druhou nejvýhodnější nabídku v pořadí, avšak z důvodu koronavirové krize na ni nemělo dostatečné finanční prostředky. Kopřivnice se proto rozhodla vypsat nové výběrové řízení, a to v co nejrychlejším čase.