VIDEO: Zaparkoval auto kde neměl. Pak ujížděl hlídce a zdaleka to nebylo všechno!

Ilustrační foto. Zdroj: MP Praha

PRAHA – V Praze 1 řešila hlídka vozidlo zaparkované na přechodu. Řidič, který později přišel, neměl malý technický průkaz. Byl vyzván, aby přeparkoval. Když však sedl do vozu, začal hlídce prudce ujíždět křivolakými uličkami. Měl pro to důvod.

Osobní vozidlo na přechodu pro chodce řešila hlídka strážníků v ulici V Kolkovně v Praze 1, včera odpoledne,“ uvedla mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová. Po chvíli se dostavil k vozu muž, ovšem chyběl mu malý technický průkaz. Vzhledem k tomu, že vozidlo tvořilo překážku v silničním provozu, vyzvali strážníci muže, aby auto přeparkoval. Muž tedy nasedl do vozu a odjel směrem k Široké ulici.

Cestou ovšem nerespektoval dopravní značení a tak se hlídka vydala za ním. „Zapnuli výstražné zvukové a světelné zařízení a světelným signálem STOP se snažili vozidlo v ulici Dušní zastavit,“ pokračovala mluvčí. V tu chvíli se řidič opět prudce rozjel. Nezbývalo, než přivolat další hlídku, která muži odřízla cestu v ulici Masná.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Řidič působil roztěkaně, hovořil nesouvisle, nespolupracoval se strážníky a dokonce je osočoval ze šikany. „Hlídka nabyla přesvědčení, že je řidič pod vlivem návykových látek. Orientační dechová zkouška na alkohol byla negativní, test na drogy však ukázal přítomnost amfetaminu a metamfetaminu,“ doplnila mluvčí. Test na drogy si řidič provedl s ohledem na epidemiologickou situaci sám, opakování testu však odmítl. Případ byl nakonec předán přivolané hlídce republikové policie.