Devatenáctiletý mladík zahynul při čelní srážce s náklaďákem

ilustrační foto

PROSTĚJOVSKO – Policie dnes informovala o tragické dopravní nehodě, která se stala v pátek 29. května  u Protivanova na Prostějovsku. Devatenáctiletý řidič Octavie se nezvládl po předjíždění kolony aut bezpečně zařadit do svého jízdního pruhu a vyjel do protisměru, kde čelně narazil do boku protijedoucího náklaďáku. Jeho o dva roky starší spolujezdec byl při nehodě zraněn lehce, lehké zranění utrpěl i řidič náklaďáku.

„Bohužel tragický konec měla v pátek 29. 5. 2020 dopravní nehoda, ke které došlo před šestnáctou hodinou za obcí Protivanov směrem na obec Blansko,“ uvedla policejní mluvčí Lenka Vanková. V uvedenou dobu tudy projížděl v Octavii devatenáctiletý mladík s o dva roky starším spolujezdcem. Na rovném úseku silnice s nejvyšší povolenou rychlostí 50 kilometrů za hodinu začal předjíždět kolonu vozidel. Poté, co se zařadil zpět do svého jízdního pruhu, vyjel z důvodu nepřiměřené rychlosti a nezvládnutí pravotočivé zatáčky do protisměru. Zde čelně narazil do boční strany protijedoucího náklaďáku. Jeho řidič strhl řízení vpravo, sjel do příkopu, narazil do dopravní značky a pokračoval do lesního porostu, kde narazil do stromů. Po střetu s náklaďákem byl osobák odhozen a převrátil se na střechu. „Řidič osobního vozu utrpěl v důsledku dopravní nehody zranění, kterému na místě podlehl,“ upřesnila Vanková. Jeho spolujezdec byl s lehkým zraněním letecky transportován do Fakultní nemocnice Olomouc. Lehké zranění utrpěl i řidič náklaďáku, bylo mu ošetřeno na místě. Řidič náklaďáku nebyl podle testů ovlivněn alkoholem ani drogami. Celková vzniklá škoda byla předběžně vyčíslena na částku přes 850 tisíc korun.

 

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .