O uplynulém víkendu přibyl na jihu Čech 1 případ nákazy Covid-19

ilustrační foto (zdroj shutterstock)

JIHOČESKÝ KRAJ – Během neděle zaznamenali hygienici na jihu Čech jeden nově potvrzený případ nákazy koronavirem SARS-CoV-2. Beze změny zůstal počet vyléčených, kterých je v současné době v jižních Čechách 167. Počet aktuálně pozitivních osob v kraji je 13.

Od sobotního do nedělního večera vyšetřily laboratoře v regionu dalších 34 vzorků. Pozitivní byl jeden. „V tomto případě šlo o muže z Prachaticka pracujícího v Německu. Jeho pozitivita na Covid-19 byla zjištěna v rámci testování, které mají přeshraniční pracovníci jednou měsíčně povinné. Zdroj nákazy je zatím neznámý,“ uvedla ředitelka Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje Kvetoslava Kotrbová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Ta v této souvislosti prosí veřejnost o maximální opatrnost při cestách do zahraničí, ať je jejich důvod jakýkoli. „Prosím všechny o maximální ostražitost při pobytu za našimi hranicemi. Bohužel ne všude je epidemiologická situace tak klidná jako u nás. Podobné případy se tak bohužel stále objevují,“ doplnila šéfka jihočeských hygieniků.

Ze stávajících 13 aktivních případů Covid-19 na jihu Čech je jich aktuálně evidováno devět na Prachaticku, tři na Písecku a jeden na Jindřichohradecku. Českobudějovicko, Českokrumlovsko, Strakonicko a Táborsko hlásí aktuální nulu.

V porovnání s ostatními kraji z hlediska relativního výskytu Covid-19, tedy v počtu pozitivních případů přepočtených na 100 tisíc obyvatel regionu, si jižní Čechy stále udržují s 29,04 nemocnými na 100 tisíc obyvatel k nedělní osmnácté hodině pozici regionu s nejnižším výskytem Covid-19 a s vysokým podílem uzdravených. V kraji se již vyléčilo více než devadesát procent všech nakažených, celkově v republice je to zhruba sedmdesát procent.