Opilí a zdrogovaní mladiství obtěžovali kolemjdoucí, jeden z nich ukradl reklamní poutač

Ilustrační foto.

BRNO – U obchodního domu v ulici Dornych se schylovalo k napadení. Skupinka mladistvých tam obtěžovala kolemjdoucí, byla pod vlivem alkoholu a nejspíše i návykových látek. Na místě proto musela zasahovat brněnská městská policie.

„Většina z nich uposlechla výzvy strážníků a v řádění dále nepokračovala. Jen dvacetiletý muž nereagoval na upozornění a začal hlídku slovně urážet. Ta ho musela proto spoutat,“ popisuje zásah tiskový mluvčí Pavel Šoba. Mladík pod vlivem začal bouchat hlavou o zem, proto ho strážníci zajistili a rozhodli se zavolat zdravotní službu. Po chvíli se však muž uklidnil, a tak nebylo potřeba odvést jej na záchytku. Pracovníci dohledového centra zkontrolovali kamerové záznamy a zjistili více o potyčce a kdo se do ní zapojil. Kromě ní byl na kameře i sedmnáctiletý mladík, který ukradl reklamní poutač a odešel s ním pryč. Hlídce se podařilo ho zanedlouho dopadnout a ztotožnit. Celou věc dořeší správní orgán, který také dostal k dispozici kamerový záznam.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.