Ujel s cizím telefonem. Za podvod mu hrozí vězení

ilustrační foto

BRNO – Nedomyšlenou krádež spáchal v pondělí ráno na brněnské autobusové zastávce sedmadvacetiletý podvodník. Pod záminkou zapůjčení ukradl mobil muži, který čekal na zastávce.

Nejprve se podvodník dal do nevinné řeči s čekajícím mužem. Pak ho dokonce požádal o zapůjčení mobilního telefonu. Mladý dobrodinec mu bezelstně vyhověl. Zlodějíček si objednal taxíka a přístroj vrátil. Možná právě až tehdy se mu v hlavě zrodil zlodějský plán. Jakmile totiž do taxíku usedl, ještě jednou nic netušícího mladíka požádal o poslední hovor. Jenomže jak dostal přístroj do svých rukou, pobídl taxikáře a ten rychle odjel. „V jednom se vykutálený zlodějíček hrubě přepočítal. Okradený mladík totiž nenechavce velmi dobře znal. Policisty tak pohotově nasměroval na jeho stopu. Nyní mu za trestný čin podvod hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi,“ uvedl policejní mluvčí Petr Vala.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.