V kraji zbývá 56 nakažených. Koronaviru se už zbavili v Hradišti, Valmezu i Kloboukách

Ilustrační foto

ZLÍNSKÝ KRAJ – Pozitivní testy na koronavirus mělo v uplynulém týdnu nově jen 17 obyvatel kraje. Oproti tomu počty uzdravených stouply o 47. Covidu se již zcela zbavili v Uherském Hradišti, Valašském Meziříčí a Valašských Kloboukách.

Zlínsko pomalu dohání Uherskohradišťsko

Za dobu pandemie hygienici potvrdili koronavirus u 367 lidí ve Zlínském kraji. Největší podíl se 143 nakaženými mělo Uherskohradišťsko, v závěsu za ním je Zlínsko se 140 nemocnými, následuje Vsetínsko s 49 a Kroměřížsko s 35.  Ze 17 nových případů v uplynulém týdnu jich 12 bylo ze Zlínska, 3 z Kroměřížska, jeden z Uherskohradišťska a jeden ze Vsetínska.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Podle obcí s rozšířenou působností byl nejvíce zasažen Uherský Brod, kde se covid potvrdil u 87 lidí. V Otrokovicích to bylo 56, v Uherském Hradišti 55 a ve Zlíně 53. O něco méně, konkrétně 29 lidí, potvrdili hygienici v Kroměříži a 26 ve Vsetíně. V dalších obcích mělo pozitivní testy méně než 15 osob.

Tři obce hlásí nulu, nejvíc nemocných zůstává ve Zlíně

Počty vyléčených i nadále převyšují přírůstek nakažených. Koronavirus už překonalo 311 pacientů, v současné chvíli tak v kraji zůstává 56 nakažených. Z toho 16 je ve Zlíně a 9 v Otrokovicích. Nejvíce zasažený Uherský Brod už má jen 8 aktivních případů. V Kroměříži jich je 6, ve Vsetíně 5 a ve Vizovicích 4.

Přibývá také obcí, kde koronavirus zcela překonali a hygienici tu neevidují jediného nakaženého. Patří mezi ně Uherské Hradiště, Valašské Meziříčí a Valašské Klobouky. V Luhačovicích a Rožnově pod Radhoštěm zbývají už jen tři nemocní, v Bystřici pod Hostýnem a Holešově pouze jeden.