Záchranáři pokřtili svého nového maskota

zdroj: ZZS JMK

JIHOMORAVSKÝ KRAJ – Jihomoravští zdravotní záchranáři v pondělí pokřtili plyšového pejska s  pláštěnkou a známkou s číslem 155. Stane se maskotem jihomoravských záchranářů, kteří ho budou dávat dětem při zásahu.

Křest se konal v sídle Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje v Brně-Bohunicích. „Plyšovou hračku dáváme našim malým pacientům, aby zmírnila jejich stres při ošetřování. Někdy je třeba dát hračku i dítěti v situaci, kdy se staráme o někoho z jeho blízkých. Opět jde tedy o snahu zmírnit obavy a napětí,“ vysvětlila ředitelka jihomoravské záchranky Hana Albrechtová. „Práce zdravotníků si vážím, právě díky svým rolím jsem do této problematiky mohl trochu proniknout. Chápu, že ošetřovat děti je velký stres, nikdo nechceme, aby děti byly nemocné nebo zraněné. Ale když už se to stane, je dobré být na to připravený. Plyšová hračka v sanitce je skvělý nápad, proto jsem rád přijal úlohu kmotra,“ řekl herec Saša Rašilov. Pejsek záchranář byl uhrazen z dotace napůl od zřizovatele Jihomoravského kraje a napůl od statutárního města Brna. Tisíc hraček vyšlo na 130 tisíc korun. „Bylo nám potěšením přispět na tak smysluplnou věc, jako je plyšová hračka pro děti, které prožívají nějaké trápení. Doufáme, že dobře poslouží svému účelu,“ uvedl hejtman Bohumil Šimek. A primátorka Markéta Vaňková dodala: „Líbí se mi, že pro křest byl symbolicky zvolen Mezinárodní den dětí. Nicméně bych si moc přála, a jistě nebudu sama, aby zdravotníci jihomoravské záchranky měli v péči malých pacientů co nejméně.“

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.