Znáte discgolf? V Prostějově si ho od včerejška můžete zahrát na novém hřišti

PROSTĚJOV – V biokoridoru Hloučela v Prostějově bylo včera otevřeno nové discgolfové hřiště pro veřejnost. Hřiště tak nabízí Prostějovanům novou venkovní aktivitu. Od dubna do října je možné si na třech místech zapůjčit hrací disky.

“Na ploše je umístěno devět samostatných jamek (košů) včetně popisů a velká informační tabule. Provozovatelem discgolfového hřiště bude Sportcentrum – dům dětí a mládeže Prostějov, kde bude na recepci zajištěno půjčování disků, dále je bude možno zapůjčit také v občerstvení Cavalo a na dětském dopravním hřišti, v období od dubna do října,“ uvedl primátor František Jura. K zapůjčení bylo zakoupeno sto kusů disků v hodnotě 23 500 korun (bez DPH). Součástí řešení byla také nezbytná úprava zeleně konzultovaná s odbory životního prostředí a správy a údržby majetku města.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

“Z celkové investice šlo na úpravu porostu a vyčištění letových drah zhruba polovina financí. Tyto práce prováděla společnost FCC Prostějov, s.r.o., která je na základě uzavřené smlouvy správcem lesoparku,“ doplnil náměstek primátora pro sport a školství Jan Krchňavý. Celkové náklady na pořízení discgolfu dosáhly částky necelých 700 tisíc korun. Práce v biokoridoru budou pokračovat i nadále, město plánuje několik etap rozvoje.