Agresivní řidič dal bezdůvodně přes otevřené okénko ránu pěstí mladému řidiči

PROSTĚJOVSKO – K incidentu došlo včera dopoledne u Přemyslovic na Prostějovsku. Své emoce tu neudržel na uzdě řidič dodávky Mercedes, který fyzicky napadl mladého řidiče v Roveru, když se mu nepodařilo ho na nepřehledném úseku a přes plnou čáru předjet. Po neúspěšném manévru se mu podařilo Rover zablokovat, přes otevřené okénko dal mladíkovi pěstí a když ten si okno rychle zavřel, pěstí rozbil okno.

Včera dopoledne jel mladý řidič v Roveru 45 ve směru do Přemyslovic na Prostějovsku, když ho v kopci nad Hluchovem dojela dodávka značky Mercedes. „V nepřehledném úseku a přes plnou čáru začal řidič dodávky vozidlo mladého řidiče předjíždět, kdy se mu ale manévr nezdařil kvůli protijedoucímu vozidlu a musel se zařadit zpátky,“ popsala situaci policejní mluvčí Miluše Zajícová. Své emoce ale řidič dodávky nezvládl a začal na Rover před ním najíždět. V Přemyslovicích ho předjel a zablokoval mu cestu. Mladík mercedes objel a pokračoval dál v cestě. V kopci zvaném Šumbalov ho Mercedes opět předjel a zablokoval cestu. Obě auta zastavila a agresivní řidič dodávky vystoupil a přes otevřené okno dal mladíkovi ránu pěstí. Ten rychle okno zavřel, ale to agresivního řidiče nezastavilo a začal kopat do auta a pěstí rozbil okno u řidiče. Pak odešel ke svému autu, toho mladík využil a podařilo se mu z místa ujet. Agresivní řidič pak odjel zpět směrem na Přemyslovice. Mladý řidič naštěstí neutrpěl žádné zranění, ale celou událost nahlásil na policii. Na autě mu vznikla škoda asi 15 000 korun. Agresivnímu řidiči nyní hrozí až jeden rok za mřížemi.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .