Vandal řádil na sídlišti v Kroměříži. Zničil několik mladých stromků

Foto: Město Kroměříž

KROMĚŘÍŽ – Mladé stromky na sídlišti Oskol se staly cílem neznámého vandala. Ten zcela zlomil dva jírovce a jednu vrbu, další tři poničil. Škoda je odhadnuta na více než deset tisíc korun. Případem se nyní zabývá policie.

Stromky rostly v ulicích Mánesova a U Rejdiště, poblíž plotu Základní školy Oskol. „Důvod tohoto činu neznáme a je pro mě nepochopitelný. Stromy ničemu nestínily ani nikoho neohrožovaly,“ sdělil starosta Jaroslav Němec.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Jírovce byly vysazeny před čtyřmi lety. Měly postupně nahradit jiné stromy, které musely být pokáceny, jelikož usychaly. „Vrba jíva zde byla vysazena na podzim loňského roku. Věc je o to smutnější, že stromek společnými silami vysadili žáci šesté třídy Základní školy Oskol se svou paní učitelkou,“ dodal Martin Posolda z odboru služeb, který má na starost městskou zeleň.

Na sídlišti Oskol se přitom v poslední době nejedná o první případ vandalismu, jehož obětí je zeleň. „Zaznamenali jsme zde nalomení jednoho stromu a oloupání kůry na jiných mladých stromcích,“ uzavřel Posolda.

Případem se nyní zabývá policie. „Město uvítá jakékoliv informace, které by pomohly k objasnění tohoto činu. Lidé je mohou zavolat na telefonní čísla 573 321 166 nebo 737 338 055,“ vyzval mluvčí radnice Jan Vondrášek.

Foto: Město Kroměříž