Na jihu Čech přibyl 1 nakažený: Koronavirus přivezla na oslavu žena z Itálie

ilustrační foto (zdroj pixabay.com)

JIHOČESKÝ KRAJ – Během středy zaznamenali hygienici na jihu Čech jeden nově potvrzený případ nákazy koronavirem SARS-CoV-2, importovaný z Itálie. Přibyl jeden vyléčený, kterých je v současné době v jižních Čechách už 170. Aktuálně pozitivních osob v kraji je nadále 10.

Od úterního do středečního večera vyšetřily laboratoře v regionu 89 suspektních vzorků. Pozitivní nebyl žádný. Současně bylo otestováno 239 samoplátců. A právě zde byl zjištěn pozitivní vzorek ženy žijící v Itálii. „Přijela na Českokrumlovsko na rodinnou návštěvu a podstoupila povinné testování na hraničním přechodu s Rakouskem v Dolním Dvořišti. Jí i osobě, s níž přišla do styku, jsme nařídili karanténu,“ uvedla ředitelka Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje Kvetoslava Kotrbová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Ze stávajících 10 případů Covid-19 na jihu Čech je jich aktuálně evidováno šest na Prachaticku, tři na Písecku a zmíněný jeden nový na Českokrumlovsku. Českobudějovicko, Strakonicko, Táborsko a Jindřichohradecko hlásí aktuální nulu.

V porovnání s ostatními kraji z hlediska relativního výskytu Covid-19, tedy v počtu pozitivních případů přepočtených na 100 tisíc obyvatel regionu, si jižní Čechy stále udržují s 29,04 nemocnými na 100 tisíc obyvatel ke středeční osmnácté hodině pozici regionu s nejnižším výskytem tohoto onemocnění a s vysokým podílem uzdravených. V kraji se vyléčilo téměř 95 procent všech nakažených, celkově v republice je to zhruba 70 procent.