Odložený Brasil Fest se nakonec v Brně konat bude

Ilustrační foto.

BRNO – Karnevalové veselí proběhne od 30. července do 2. srpna při dodržení všech bezpečnostních pravidel. Těšit se můžete na oslavu 100 let brazilsko-českých vztahů. Brazilské tanečníky doprovodí čeští interpreti se zkušenostmi z karnevalu v Rio de Janeiru.

Festival představí brazilskou kulturu, hudbu, tanec a gastronomii. Jeho konání bylo ohroženo kvůli pandemii koronaviru, naštěstí se podařilo najít náhradní termín. Ve čtvrtek 30. července se představí tematické letní kino na nádvoří Domu pánů z Kunštátu. V pátek se můžete těšit na karnevalový průvod, který vyrazí z Moravského náměstí směrem na Zelňák, kde na radničním náměstí vypukne afterparty. V sobotu bude program pokračovat koncerty a ochutnávkou brazilské kuchyně. V neděli bude pro veřejnost připraven workshop na téma tanců a písní. „Jsem rád, že se Brasil Fest nakonec v Brně odehraje. Místní brazilská komunita se nemůže dočkat, až majoritě předvede svoji kulturu. Zažil jsem pravou karnevalovou atmosféru, a pokud se ji podaří aspoň částečně vytvořit v centru Brna, bude to nezapomenutelný zážitek pro všechny,“ říká radní města Brna pro oblast kultury Marek Fišer.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Na pódiu se představí brazilský jazzman Adrian Trindade nebo kapela Três Corações. Jakub Škrha s kapelou Ritmo Factory doplní účinkující na hlavním pódiu a těšit se můžete i na vítězku StarDance Veroniku Lálovou. Ta sklidila úspěch i na karnevalu v Riu, je tedy ta nejpovolanější do čela průvodu. Veškerá zábava na Brasil Festu je zdarma.