Učitel základní školy v Uničově je pozitivní na koronavirus

foto Facebook školy

UNIČOV – Jeden z učitelů druhého stupně Základní školy Haškova v Uničově má pozitivní test na koronavirus. Pedagogové i děti, kteří s ním přišli do styku, mají výsledky testu zatím negativní a čeká je kontrolní test. Jedná se o první a zatím jediný případ nákazy na základní škole v Olomouckém kraji. Výuka na prvním stupni pokračuje dál bez omezení, dobrovolná výuka na druhém stupni se zatím odkládá.

„Ano, na škole se vyskytl covid-19. Je to nepříjemné, ale v tomto období celkem pochopitelné,“ napsal na web školy ředitel Svatopluk Vlk. Učitel druhého stupně se nakazil od jiné pozitivní osoby z jiného kraje. „Ačkoliv se naši žáci i někteří zaměstnanci prokazatelně setkali s pozitivní osobou, jsou všichni testovaní žáci i většina zaměstnanců školy po prvním testování negativní,“ dodal ředitel Vlk. Podle ředitelky protiepidemického odboru Krajské hygienické stanice Olomouckého kraje Růženy Haliřové není nutné školu zavírat a rodiče se podle ní nemusejí ničeho obávat, situace ve škole je pod kontrolou a nehrozí další šíření nákazy.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Testování musela podstoupit jen jedna skupina deváťáků, kterou nakažený učitel vyučoval. Ti, kteří budou mít negativní i kontrolní test, se budou moci zúčastnit 8. června přijímacích zkoušek na střední školy, ti, kdo neprojdou, dostanou náhradní termín zkoušek. Výuka na prvním stupni školy pokračuje bez omezení, zahájení dobrovolné výuky druhého stupně škola zatím odkládá do doby, než budou známy výsledky kontrolního testu. „Bezpečnostní a hygienická opatření pokračují ve stávajícím režimu a jsou dostatečná,“ ubezpečil závěrem ředitel Vlk.