Kriminalisté odhalili pěstírny konopí v Jihlavě a v jedné obci na Polensku

Kriminalisté odhalili dvě pěstírny konopí na Jihlavsku. Foto ilustrační/Pixabay

JIHLAVSKO – Dva nelegální zahradníci skončili v tomto týdnu s pěstováním marihuany. Přišli na ně kriminalisté. První pěstírnu policisté odhalili na půdě rodinného domu v Jihlavě, druhou v domě v jedné obci na Polensku. Oběma „zahradníkům“ ve věku 31 a 23 let hrozí až deset, respektive až pět let za mřížemi.

Na půdě rodinného domu v Jihlavě zajistili kriminalisté v tomto týdnu přes sto rostlin konopí a usušenou marihuanu. „Jednatřicetiletý muž byl obviněn ze zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy spáchaného ve značném rozsahu,“ řekl Radomír Němec, vedoucí oddělení obecné kriminality s tím, že se jedná o muže, který v minulosti ještě nebyl soudně trestaný.

Jihlavští kriminalisté ukončili tento týden pěstování konopí také 23letému muži z Polenska. V jedné z místností rodinného domu v obci na Polensku si začátkem loňského roku zřídil pěstírnu.
Muž byl obviněn ze spáchání přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy,“ uvedl Radim Novák, komisař oddělení obecné kriminality.
Případ kriminalisté dále vyšetřují, obviněný muž je stíhaný na svobodě. „Za spáchanou trestnou činnost lze uložit trest odnětí svobody až na pět let,“ upřesnil policejní komisař.