Jihočeské hasiče zaměstnaly přívalové deště. Vyjížděli k téměř třem desítkám zásahů

ilustrační foto (zdroj Novinykraje.cz / foto Tomáš Branda)

JIHOČESKÝ KRAJ – Výstraha meteorologů před silným deštěm a bouřkami se v neděli vyplnila i na jihu Čech. I tady zaměstnaly hasiče, kteří v souvislosti s nimi vyjížděli k necelým třem desítkám událostí. Naprostá většina zásahů proběhla mezi půl osmou a devátou hodinou večerní.

Nejhorší byla situace na Jindřichohradecku. Zde evidovali hasiči třináct událostí a na Českobudějovicku a Českokrumlovsku zasahovali shodně u pěti. Mezi nejčastější zásahy patřilo čištění ucpané kanalizace, odklízení popadaných stromů, ale také například odčerpávání vody.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Škoda ve výši 200 000 korun vznikla na elektroinstalaci rodinného domu po požáru způsobeného pravděpodobně úderem blesku. K úderu blesku a následnému požáru došlo v Dačicích, části obce Malý Pěčín. Na místo vyjeli profesionální hasiči z dačické stanice. Když přijeli na místo požáru, byl již uhašen. Jednotka zkontrolovala, zda není ještě někde nějaké další ohnisko. Průzkum již žádné neukázal,“ uvedla mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

Další zásahy, k nimž vyjížděli hasiči na Jindřichohradecku, bylo čištění propustků ve Starém Hobzí, spadané nebo nahnuté stromy v Maříži, Domaníně, Dešné, Studené a Kamenném Malíkově, čerpání vody v Nové Bystřici a Třeběticích, čištění koryta potoka v Písečné, voda na silnici a zatékání do domu v Nové Bystřici a Slavonicích, zajištění protékající střechy ve Slavonicích a požár pravděpodobně od úderu blesku v Malém Pěčíně.

Popadané stromy pak odklízeli v Třebotovicích, Ločenicích a obci Bukvice na Českobudějovicku; v Přísečné, Chabičovicích a Velešíně na Českokrumlovsku nebo ve například ve Vodňanech na Pražáku.