Mladý pár měl na starost dvě děti, místo hlídání se opíjel rumem

Ilustrační foto.

BRNO – Všímavá kolemjdoucí na náměstí Svobody upozornila strážníky, kteří právě kontrolovali okolí, na dvojici, která měla u sebe dvě malé děti. Vše ale nasvědčovalo tomu, že jsou muž a žena doslova pod obraz.

„Pár měl u sebe dvouletou a tříletou holčičku, nebyl ale schopný se o ně postarat,“ sdělil k případu tiskový mluvčí Jakub Ghanem. Strážníkům čtyřiadvacetiletá žena řekla, že má s dětmi namířeno domů, přiznala také, že s přítelem vypili každý přibližně čtyři piva. Že to nebude úplně tak pravda nasvědčoval i fakt, že pětadvacetiletý muž měl u sebe lahev rumu naplněnou jen ze čtvrtiny.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Ženina dcera a neteř posedávaly samy na lavičce a strážníci nabyli dojmu, že o ně není dostatečně postaráno. I z toho důvodu zavolali republikové policisty. Ti provedli kontrolu měření alkoholu v krvi, u ženy se ukázala hodnota 2,1 promile, u muže více než 2,5 promile. Policie si případ převzala a pro obě holčičky přijela sestra opilé ženy.