Seniorka upadla a zranila se, v bytě začal unikat plyn a dostat se k ní nebylo možné. Strážníci nakonec museli do domu po žebříku

Ilustrační foto.

BRNO – Štěstí v neštěstí měla seniorka v Židenicích. Šla si vařit kávu a při chůzi bolestivě upadla. Bohužel nechala zastrčený klíč zevnitř zámku, a tak se k ní nemohl nikdo dostat. Situaci vyřešili až strážníci městské policie s pomocí žebříku.

Ošetřovatelka šla navštívit svou klientku, když v tom zaslechla volání o pomoc. Kvůli klíčům v zámku se k ženě však nemohla dostat. „Seniorka měla naštěstí po ruce telefon, a tak mohla své ošetřující pomocnici sdělit, že upadla a nejspíš si zlomila ruku,“ řekl k případu tiskový mluvčí Pavel Šoba. Strážníci se na místě zeptali sousedů, jak se k zraněné ženě dostat. Jedinou možností byl žebříkem ze dvorku. Tam je pustila ochotná sousedka.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Hlídka si poradila i s tímto problémem, překonala několik zídek a pozemků a za malou chvíli už byla v domě osmaosmdesátileté ženy. Přišla v pravý čas, jelikož z kuchyně už začal unikat plyn. Strážníci byt odvětrali, seniorce poskytli první pomoc a zavolali pro ni záchrannou službu. Poté byt zkontrolovali, zamkli všechny dveře a klíče předali starší ženě. Tu potom odvezli zdravotníci do nemocnice.