Noc kostelů v Lešné letos netradičně s procházkou a prohlídkou výstavy

Foto: Muzeum regionu Valašsko

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Zámek Lešná u Valašského Meziříčí se i letos zapojí do celorepublikové Noci kostelů. Návštěvníci si tentokrát užijí netradiční večerní procházku parkem a prohlídku výstavy Barevný svět.

Muzeum regionu Valašsko připravilo na pátek speciální večerní procházky zámeckým parkem v doprovodu zoologa Zdeňka Tyllera. Začínat budou vždy v celou hodinu a jejich účastníci se kromě jiného dozvědí i řadu zajímavostí o nočním životě zvířecích obyvatel parku.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Uvnitř zámku si pak budete moci prohlédnout hlavní výstavu letošní sezony s názvem Barevný svět. Ta s velkým úspěchem putuje po republice už pět let. Ústřední roli v ní hrají barvy, které mohou návštěvníci objevovat z pohledu fyzika, biologa, malíře, keramika, technika a dokonce i psychologa.

V loňském roce probíhala lešenská Noc kostelů v zámku a sousedícím kostele sv. Michaela archanděla. Zdejší svatostánek bude sice i letos otevřen, program pro veřejnost však bude probíhat pouze v zámeckém areálu. „Zámek i jeho park má po setmění svou zvláštní atmosféru. Užijte si netradiční návštěvu v netradičním čase. Všechny srdečně zveme,“ vzkazuje organizátor akce a průvodce nočním parkem Zdeněk Tyller.

Přijít můžete v pátek 12. června od 19.00 do 22.30 na zámek Lešná u Valašského Meziříčí. Vstupné je zdarma.