Nový vodovod, kanalizace, koleje a osvětlení. Ulice Lesnická projde rekonstrukcí

zdroj: Brno.cz

BRNO – Příští rok má začít kompletní rekonstrukce Lesnické ulice. Rada města Brna minulý týden odsouhlasila návrh smlouvy. Obyvatelé Brna se musí připravit na to, že na Lesnou nepojede po dobu rekonstrukce tramvaj.

Momentálně probíhají nezbytné přípravy, aby vytížená ulice mohla projít nutnými opravami kolejí, vodovodu, kanalizace, veřejného osvětlení nebo zastávek městské hromadné dopravy. Rada města Brna odsouhlasila návrh smlouvy, podle které by měl vedle města spolufinancovat rekonstrukci i Dopravní podnik města Brna. Smlouvu nyní musí schválit zastupitelstvo. „Lesnická je důležitou a vytíženou silnicí, která si rekonstrukci zaslouží. V rámci snahy koordinovat podobné práce by zde měly společně pracovat městské firmy, jako je Dopravní podnik města Brna, Technické sítě Brno a Brněnské vodárny a kanalizace. Ulice tak projde opravou všeho v jednom termínu, tak aby co nejdříve mohla zase sloužit chodcům i řidičům. Podle odhadů by opravy mohly začít v průběhu příštího roku,“ řekla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Dopravní podnik města Brna plánuje v ulici rozsáhlé práce. „Rekonstrukcí projde jak tramvajová trať, tak zastávky a trolejové vedení. Počítáme také s rekonstrukcí kabelové trasy a umístěním elektronických informačních panelů. Finanční náklady na tyto práce jsou 85 milionů korun bez DPH,“ popsal generální ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek.