Senioři nezvládali splácet dluhy svých dětí, tak se uchýlili k podvodu

PROSTĚJOV – Z přečinu úvěrový podvod a přečinu podvod viní kriminalisté prostějovského oddělení hospodářské kriminality manžele seniorského věku z Prostějova. Ti měli zřejmě pocit, že svým dětem pomáhají, když za ně platí jejich nemalé dluhy. Když už nezvládali splácet stále narůstající dluhy, uchýlili se podvodnému jednání, kdy při sjednávání dalších úvěrů začali uvádět nepravdivé údaje o svých majetkových poměrech.

K podvodnému jednání se v letech 2015 a 2016 uchýlili manželé seniorského věku, kdy při sjednávání úvěrů začali uvádět nepravdivé údaje o svých majetkových, příjmových a výdajových poměrech, aby jim byly úvěry vůbec poskytnuty. Měsíčně totiž spláceli dluhy svých dětí a v situaci, kdy splátky činily v řádu desítky tisíc korun měsíčně, nebyli již schopni tyto dluhy řádně splácet. „Muž je tak dnes obviněný z pěti skutků úvěrového podvodu se škodou vyčíslenou na více než 60 tisíc korun. Jeho manželka ze dvou skutků se škodou přesahující 70 tisíc korun,“ uvedl policejní mluvčí František Kořínek. Oběma teď v případě odsouzení hrozí jeden rok až pět let za mřížemi.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .