Dobrá zpráva pro cykloturisty! Přes 40 cyklo nabíječek v Jeseníkách

Foto: Krajský úřad Moravskoslezského kraje.

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ – Společný projekt kraje Moravskoslezského a Olomouckého vyústil v umístění celkem 40 cyklo nabíječek na území obou krajů, dvacet se jich nachází v Olomouckém kraji a 20 v kraji Moravskoslezském.

Pokud se do Jeseníků vydáte na kole se elektrickým pohonem, je možno prozkoumat zapomenutá místa této krajiny skrz unikátní síť cyklo nabíječek. Kraje umístily cyklo nabíječky do míst, která jsou sice zajímavá, ale již ne tak často navštěvovaná.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Nabíjecí stanice jsou rozmístěny tak, aby reflektovaly dojezdové možnosti většiny elektrokol a umožnily návštěvníkům navštívit nejen známá místa, například přečerpávací elektrárnu Dlouhé stráně nebo vodní nádrž Slezskou Hartu, ale také také místa zatím neobjevená nebo méně známá, například Račí údolí na Javornicku nebo Africké muzeum v Holčovicích,“ dodává hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.

Užití nabíječek je zdarma, jejich seznam je umístěn na krajském webu.