Kolem rybníka Stráž má vyrůst inline dráha

Pelhřimov pokračuje v plánech, jak oživit okolí rybníka Stráž. Foto: Město Pelhřimov

PELHŘIMOV – Pokud vše půjde podle plánů pelhřimovské radnice, už na konci příštího roku by měla kolem celého rybníka Stráž vést cyklostezka a inline dráha s hladkým asfaltovým povrchem. Jednosměrná dráha o délce 1 280 metrů a šířce od dvou a půl do tří metrů nabídne nové sportovní vyžití u Stráže.

„Dráha povede okolo celého rybníka Stráž – od stávajícího bistra a pláže povede po rozšířené hrázi těsně u vody, kolem chat a lesem zpět k příjezdové cestě,“ popsala mluvčí pelhřimovské radnice Andrea Unterfrancová s tím, že bude osvětlená a doplněná o několik míst k odpočinku s lavičkami.

Lesem povede souběžně druhá cesta blíže u břehu rybníka, která bude mít přírodní charakter s měkkým mlatovým povrchem. A v plánu jsou také další změny související s kompletní revitalizací rekreačního místa v okolí rybníka Stráž. Zástupci města už mají v ruce projektovou dokumentaci za bezmála 600 tisíc korun, která řeší výstavbu plaveckého mola a mola pro loďky. Mají vzniknout nové přírodní vstupy k vodě, místa pro rybáře a mýtiny s lavičkami.
„Zahájení stavby je plánované v roce 2021 a v témže roce i její dokončení. Nicméně záleží na dostupnosti finančních prostředků. V současné době se také čeká se na vyhlášení vhodného dotačního titulu,“ uvedl místostarosta Zdeněk Jaroš s tím, že projekt odhaduje cenu díla na 12 milionů korun.
Pokud se podaří plány radnici zrealizovat, půjde o jedinou oficiální in-line dráhu v Pelhřimově.