Kraj i nadále bude podporovat sociální podnikání

Podnikání. Ilustrační foto.

Ostrava – Moravskoslezský kraj bude i nadále podporovat sociální podnikání z dotačního programu, který je určen pro podniky sdružené v Klastru sociálních inovací a podniků.

V tomto roce kraj rozdělil 3 miliony korun, které budou užity na inovace a investice sociálním podnikům. Například Spirála v Ostravě bude moci díky dotaci vylepšit vybavení cateringových služeb. Sociální podnik T-Wood zase díky dotaci dostane příležitost na nákup čtyřstranné frézy pro opracování dřeva.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Krajští zastupitelé také podpořili projekt na dovybavení prádelny společnosti Dobrý domov s. r. o. Realizace tohoto projektu přinese sociálnímu podniku vyšší tržby a konkurenceschopnost. Umožní navýšit počet pracovních míst pro zaměstnance se zdravotním postižením,“ dodává tisková mluvčí kraje Nikola Birklenová.

Náměstek hejtmana Jiří Navrátil je rád, že kraj dokáže i v této nelehké době pomoci rozvoji regionu z hlediska sociální soudržnosti.