Meteorologové upravili výstrahu. Na pozoru by se měl mít východ kraje, můžou přijít povodně

Ilustrační foto

ZLÍNSKÝ KRAJ – Meteorologové včera vydali výstrahu před silnými bouřkami, které se měly dnes odpoledne přehnat přes Zlínský kraj. Během dne ji ale změnili, podle nové předpovědi bouřky zasáhnou pouze východ kraje. Tam mají lidé zůstat na pozoru i zítra, podle odborníků by se kvůli srážkám mohly zvedat hladiny řek.

Výstraha před silnými bouřkami stále platí pro oblast Vsetínska, Valašskomeziříčska a Rožnovska. Trvat bude až do dnešní desáté večer.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Právě silné bouřky s úhrny kolem 30 milimetrů by mohly zvednout hladiny řek. Až do čtvrtečního poledne proto meteorologové vyhlásili pro východ kraj povodňovou bdělost. „Vzhledem k nasycenosti území a předpokládaným srážkám v bouřkách, může docházet k výrazným krátkodobým vzestupům hladin zejména menších toků a nelze vyloučit dosažení prvního stupně povodňové aktivity,“ uvádí ve výstraze s tím, že situaci budou postupně upřesňovat.